Slot Loevestein
De route vandaag liep langs de Waal, we begonnen in Zaltbommel, althans dat was de bedoeling alleen een afslag gemist door de nu enigszins verouderde kaarten van onze auto.
Gelukkig konden we bij Gameren alsnog de Waal bereiken, Zaltbommel bewaren we voor een volgende keer.
Vanaf hier probeerden we zo veel mogelijk de dijk te volgens die langs de Waal liep, helaas voor ons waren helen stukken nu exclusief voor wandelaars en voetgangers gereserveerd.
Het was wel redelijk rustig en konden dus langzaam rijden over de dijk zonder het overige verkeer te hinderen.
Op vele plekken hadden we een mooi uitzicht en konden we de vele boten bewonderen, zowel de beroepsvaart als de riviercruiseschepen en de pleziervaart.
Vanaf Brakel moesten we weer terug naar de provinciale weg, hier zagen we ook het bord voor slot Loevestein.
Er ligt nu een nieuwe weg die langs de afgedamde Maas loopt, hiernaast hebben ze een natuurgebied aangelegd met ondergelopen stukken terrein waar de oude bomen beschutting bieden aan de vogels, helaas konden we door de vele takken diezelfde vogels ook niet fotograferen.
Aan het einde van de weg ligt een camper en parkeerplaats, gelukkig konden wij nog een stuk verder door rijden omdat er bij het slot zelf een invalide parkeerplaats was.
Bij de ticketverkoop vertelde ze ons dat van het slot alleen de binnenplaats toegankelijk was voor rolstoelen wat erg jammer was.
We besloten dan ook om niet naar binnen te gaan want je komt natuurlijk om het museum te zien en ook de prijs van € 8,50 voor mindervalide was wel erg hoog.
Hierna gingen we naar de aanlegsteiger van de watertaxi riveer, deze vaart naar verschillende punten op de rivier en die sluiten ook allemaal aan op fietsroutes.
Hiervoor zijn de aanlegsteigers ook zeer geschikt voor rolstoelen.


