Granville Island
De dag begon redelijk vroeg in die zin dat we om 03.30 op moesten staan omdat we een taxi hadden die ons om 04.15 naar het vliegveld zou brengen waar we om 05.55 de vlucht naar Vancouver zouden hebben. Leken wel chartertijden, maar aangezien de enige andere vlucht pas ’s middags vertrok hadden we deze genomen omdat we dan de hele dag in Vancouver zouden hebben.
We namen een taxi naar het hotel, kostte inclusief fooi zo’n $40,- wat redelijk meeviel gezien de afstand. We waren zelfs nog op tijd voor het ontbijt en rond een uur of tien vertrokken we naar Granville Island. Het was de bedoeling dat we met de bus zouden gaan, maar er was geen tijdstabel en na een tijdje gewacht te hebben besloten we maar te gaan lopen, ongeveer drie kwartier. Het was lekker weer, zo’n 25 graden, en we konden onderweg op ons gemak van alles fotograferen. Granville Island is een voormalig industrieterrein, een gedeelte is dat trouwens nog steeds. De rest is omgetoverd in ateliers, galeries, winkels en een grote markt. Aan de overkant van de baai zijn de laatste paar decennia chique complexen en wolkenkrabbers als paddenstoelen omhoog geschoten en het krioelt er van de grappige kleine veerbootjes die je overal in British Columbia ziet. Wat destijds, en nu ook weer, opviel, is de enorme hoeveelheid bomen en struiken die je op de balkons en de daken van de wolkenkrabbers ziet. Het maakt een groene indruk, die doet denken aan Singapore.
We hebben de anderen het complex laten zien, wij kenden het al van vorige keren. Nicole, Michelle en Alwin maakten een boottochtje en Rolf en ik slenterden nog wat verder rond. Na een tijdje ontmoetten we elkaar weer waarna we bij een restaurant een lekkere lunch hebben gehad, naast een piratenboot, dus de “har har’s” waren niet van de lucht.
Na de lunch lieten we ons met een veerbootje overzetten en liepen we via het strand terug naar het hotel. We hebben ons daar een beetje opgefrist, waarna Peter, Nicole en ik aan de tweede ronde begonnen; het Waterfront. Dit is grotendeels de laatste twintig jaar geleden aangelegd. Het is een mooi wandel- en fietsgebied tussen het centrum en de baai waar iedereen van alle leeftijden en nationaliteiten zich kan vermaken. Er is een jachthaven en een vliegveld voor watervliegtuigen, dus altijd actie.
Daarna nog snel wat gegeten bij een al bijna gesloten foodcourt waarna we teruggingen want het was een heel lange dag geweest. Al voor half tien in bed en goed geslapen dus.

