Antwerpen
Het Centraal Station van Antwerpen, door de Antwerpenaren ook wel de Middenstation of Spoorwegkathedraal genoemd, werd in 1905 in gebruik genomen. Het gebouw bestaat uit een stalen perronoverkapping en een stenen stationsgebouw in eclectische stijl. In 2007 opende een tunnel onder het station waardoor Antwerpen-centrum niet langer een eindstation is. Het Centraal Station werd al meermaals verkozen tot één van de mooiste stations ter wereld.
ZOO Antwerpen is een dierentuin die behoort tot de KMDA. De dierentuin werd geopend op 21 juli 1843 en is daarmee de oudste dierentuin van België en een van de oudste dierentuinen ter wereld. De zoo ligt vlak naast het station Antwerpen-centrum op het Koningin Astridplein in Antwerpen.
Brugge
Brugge is de hoofdstad en naar inwonertal grootste stad van de Belgische provincie West-Vlaanderen en van het arrondissement Brugge. De stad, gelegen in het noordwesten van het land, is bovendien de hoofdplaats van het kieskanton Brugge, telt zelf vier gerechtelijke kantons en is de zetel van het bisdom Brugge en van een hof van assisen.
Het historisch centrum is als middeleeuwse stad opgenomen op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Het is eivormig en ongeveer 430 hectare groot. De volledige gemeente heeft een oppervlakte van ruim 14.099 hectare, waaronder zo'n 1.075 hectare gewonnen op de zee, bij Zeebrugge. De stad telt ruim 118.000 inwoners; ongeveer 20.000 daarvan wonen in de binnenstad. De inwoners van Brugge worden Bruggelingen genoemd.
De economische betekenis van Brugge vloeit voornamelijk voort uit de zeehaven, Zeebrugge, maar ook uit de industrie, dienstensector en scholen op alle niveaus. Ook is de stad een wereldberoemde toeristische trekpleister.
Brugge over sneeuw- en ijssculpturen festival: Ice Magic - The Land of the Hobs
Een avontuurlijke reis in een magische wereld van mysterieuze ijssculpturen Wilt u kennismaken met schalkse dwergen, dappere helden, ooglijke elfen, maar ook toornige figuren en mysterieuze magiërs? Trek dan op avontuur in 'Het Land van de Hobs' en laat u leiden langs onherbergzame paden, ijzige vlaktes en donkere kliffen waar deze geheimzinnige en mystieke wezens thuis zijn. Daarvoor kunt u deze winter terecht op de 15e editie van het Sneeuw- en ijssculpturen festival in Brugge. Ice Magic presenteert er 'Het Land van de Hobs', geïnspireerd door de Hobbit verhalen van J.R.R. Tolkien. U komt er terecht in fantasiewereld boordevol magie, ijs en sneeuw waar hobbits en andere mythische figuren u vergezellen op een ongelooflijke tocht door duistere wouden in een majestueus landschap. Hobbits zijn fantasiewezens, waarvan de levende legende teruggaat tot in de middeleeuwen. Tijdens het Sneeuw- en ijssculpturen festival in Brugge, spelen deze menselijke miniaturen de hoofdrol in 'Het Land van de Hobs' en dit samen met hun mythische vrienden en vijanden: dwergen, elfen, feeën, jagers, magiërs, draken en andere duivelse figuren. Kom deze winter dus zeker eens naar het Ice Magic Sneeuw- en ijssculpturen festival in Brugge waar u in 'Het Land van de Hobs' van de ene verrassing in de andere verbazing valt.

