Best naar Brugge
Na het ontbijt werd de auto ingeladen en gingen we op weg naar onze tussenstop in Antwerpen.
Het was lekker rustig op de weg dus konden we goed doorrijden, bij Antwerpen werd het wel wat drukker maar dat was te verwachten.
We moesten even rond rijden, maar vonden tenslotte een mindervalide parkeerplaats achter de dierentuin van Antwerpen.
Nadat we de rolstoel uitgeladen hadden gingen we op pad, via het station kwamen we in de binnenstad en konden we beginnen met fotograferen van mooie gevels, beelden en zelfs een paar muurschilderingen.
Nicky wilde graag weer shoppen voor Desigual, maar in Nederland zijn bijna alle winkels gesloten dus werd het Antwerpen.
Ze vond een leuk T-shirt en truitje in de juiste maat.
Nu blijkt er in Brugge ook een Desigual zaak te zitten, oeps.
Na het winkelen wilden we naar de Sint-Jacobskerk, maar die was gesloten, we zagen later op de website dat de kerk pas vanaf 14.00 open is voor bezoek.
We vervolgden onze weg naar Het Steen.
Op de markt bij het gemeentehuis aangekomen toch maar even gestopt voor koffie en een Belgische wafel.
Het Steen
Het Steen is een oude burcht aan de rivier de Schelde.
We moesten eventjes een andere ingang pakken, maar werden netjes geholpen met liften en kregen uitleg wat we allemaal konden zien.
Gelukkig ging de lift ook naar de 2e verdieping zodat Nicky ook vanaf hier over de Schelde kon kijken en omdat de balustrade best hoog was moest ze in balance modus gaan rijden waardoor ze uiteraard werd aangekeken en aangesproken van hoe dat mogelijk is.
Hierna gingen we weer terug de stad in, we kwamen nu langs de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal.
Hier konden we wel naar binnen hoewel we wel toegang moesten betalen, we kregen dan wel weer korting.
De kathedraal hangt uiteraard vol met mooie schilderingen en kunt en heeft heel veel glas-in-loodramen met mooie afbeeldingen.
Enkele verhogingen waar het publiek mocht komen waren ook netjes voorzien van oprij platen zodat we overal konden komen, behalve dan de crypte die alleen met een kleine wenteltrap toegankelijk was.
Het was ondertussen al weer laat geworden en moesten nog een uurtje rijden naar ons hotel.
Dit uurtje werd 5 kwartier door alle files rond Antwerpen maar ook Gent.
Hotel van der Valk
Het hotel was aangepast voor mij, alleen de douche viel tegen, je had helemaal geen zitje. We besloten dat we geen ontbijt namen in het hotel want we vonden het veel te duur € 21,50 per persoon. We namen onze cruesli mee en we hoefde alleen een pak yoghurt te kopen.
's Avonds waren we uit eten in het restaurant.

