
August Horch museum in Zwickau
Omdat de voorspellingen vandaag toch iets minder waren dan voor de rest van de week besloten we naar het Agust Horch museum in Zwickau te gaan.
Dit was de geboorte plaats van Audi en later ook DKW en de bekende Trabantjes.
Het museum ligt een nogal vergane buurt van oude fabrieken die oftewel al gesloopt zijn of er dusdanig in verval dat ze vanzelf wel omvallen.
Gelukkig is het museum zelf in zeer goede staat, en staan er hele mooie auto’s binnen.
We kregen uiteraard weer de vraag of we een Duitse mindervalide kaart hadden en ondanks dat we die niet hadden kreeg Nicole toch korting.
Het museum bestaat uit verschillende niveaus en deze zijn dan weer onverdeeld in verschillende thema’s.
De meeste thema’s hadden met tijdsperiode te maken zodat je de eerste auto’s kon zien tot aan de Tweede Wereldoorlog, voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog en daarna de auto’s die onder de DDR-periode gebouwd werden.
Er waren ook aparte thema’s zoals aerodynamische auto vormen en raceauto’s, maar ook oude garage en fabrieksinrichtingen en kon je zien hoe in het begin de auto’s uit houten frames opgebouwd werden en dan voorzien werden van een stalen schil.
Vooral bij de eerste auto’s mocht je niet al te groot zijn, Peter denkt dat hij dan met z’n knieën boven het stuur uit zou komen.
Nicole werd weer aangesproken op haar balancerende rolstoel, de meeste mensen zijn zeer onder de indruk.
Voor het gedeelte in de kelder was er een hellingbaan die normaal gesproken niet door rolstoelers gebruikt zou kunnen worden, maar de rolstoel van Nicole ging daar zonder problemen op en af.
In het midden van het museum is een restaurant, hier hebben we een lekkere warme lunch genuttigd.
Voor de bovenste verdieping moesten we wel de lift gebruiken.
Hierin was voornamelijk de periode van de Trabantjes te zien in alle verschijningen die ze gemaakt hadden, waaronder hele lelijke in geel en roze.
Er stonden ook nog speciale versies waar slechts enkele van gebouw waren.
Na het museum besloten we om aan de rand van Dresden nog even wat boodschappen te doen bij het Elbepark, dit is een winkelcentrum waar we wel eens vaker geweest waren, vooral omdat ze er alle zaken hebben zitten die je maar nodig hebt.